SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok
Tüm Siparişlerde ÜCRETSİZ KARGO     |     Peşin Fiyatına 3 TAKSİT İmkanı !   |    Aynı Gün Kargo ! 
  • TL
    • TL
  • TR
    • TR
Giriş Yap Hesap Oluştur Facebook ile Bağlan

Kategoriler

0
  • TR
  • TL
Garanti Şartları

Garanti ve İade Hakkında

Garanti

1. Satışa sunduğumuz ürünler, ürün sahibi markaların - üretici/ithlatcı firmaların garantisi altındadır. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve aksi belirtilmedikçe 4077 sayılı tüketici yasası gereği 2 (iki) yıldır.

2. Sitemizde sergilenen ürünlerin görüntü ve özelliklerindeki hatalardan şirketimiz sorumlu değildir. Söz konusu veriler üretici veya dağıtıcı firma kaynaklarından derlenmiştir. Tüm markalar ve isimler, adı geçen firmaların ticari ve tescilli markalarıdır.

3. Sitemizde bulunan ürünlerin resimleri temsilidir. Ürünlerin boyutları hakkında intiba oluşması maksadıyla eklenmiştir. Bu sebeple site üzerindeki görsel ile gönderilen üründe farklılıklar olabilmektedir.

4. Şirketimiz ürün arızalarında ve tüketici sorunlarında Sanayi ve Ticaret Bakanlığının garanti şartlarını uygulamayı taahhüt eder.

5. Satın aldığınız ürün için verilen garanti, ürünlerin kullanma kılavuzunda belirtilen hususlara aykırı olarak kullanılmasından kaynaklanan arızaları kapsamaz. Bu nedenle, kullanım öncesi ürünlerin yanında verilen kılavuzları dikkatlice okuyunuz ve belirtilen kurallara göre hareket ediniz.

 

Değişim

Satılan ürünler içerisinde, açıkça belirgin üretim hatası ve defo durumlarında. üretici firmaların kullanım (kullanım kılavuzu, kutu üzerinde bilgilendirme, üretici web sitesi vb. yerlerde) bilgilerine uyulduğu halde problemli olması durumunda yenisi ile değiştirilmektedir.

 

İade kargosu

İlk alımda arızalı veya problemli çıkan veya arızalanan ürünlerin kargo ücretleri, çalıştığımız kargo firmaları ile gönderilmeleri durumunda tarafımızca karşılanır.

 

Hatalı/Kusurlu yeni ürün

Ambalajından Hatalı/kusurlu çıkan yeni aldığınız ürünler "hatalı yeni ürünler” sınıfına girer. Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarlarıyla birlikte, "alındığı gibi” olmak koşuluyla doğrudan tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır.

 

İşlem süresi

Tarafımıza ulaşan ürünlerin işlem süresi, değişim ise tedarikçi firmanın  stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili birimin kontrolü sonucu vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili birimin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.

Firmamız, bir mağduriyet yaşanmaması için tedarikçiler ve yetkili birimlere gerekli yaptırımı uygulayarak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya gayret göstermektedir.

 

Hatalı/Kusurlu ürünlerde izlenecek yol

1. Aldığınız ürün ilk aldığınızda Hatalı veya Kusurlu ise Firmamıza ulaştırdığınızda, yapılacak kontrolden sonra işleme alınarak yenisi ile değiştirilecektir. Değiştirilecek ürünün paket içeriğini oluşturan herhangi aksesuarı veya ambalajı eksik olmaması gerekmektedir. 

2. Hatalı/Kusurlu ürün güvenli bir ambalaj ile ulaştırılmalı. Teslim edilen ürünler için İade/Değişim Takip formu alınacak (Onarımdaki ürününüzü takip edebilmek için bu formu muhakkak almanız gerekir) ve ürün teslimatı da bu form ile yapılacaktır. Teknik servisimize bırakılan ürünler İlgili ithalatçı firmaya veya Yetkili teknik servise firmamız tarafından ulaştırılacaktır. Bu prosedür yaklaşık bir haftalık süre içinde gerçekleşmektedir fakat azami servis süresi yasalar ile 30 iş günü olarak belirlenmiştir. Ürün firmamıza Güvenli bir ambalaj ile ulaştırılacak ve Teknik servisteki yetkili elemanlara teslim edilecektir. Teslim edilen ürünler için Hasarlı/Kusurlu Takip formu alınacak (servisteki ürününüzü takip edebilmek için bu formu muhakkak almanız gerekir)ve ürün teslimatı da bu form ile yapılacaktır. Teknik servisimize bırakılan ürünler İlgili ithalatçı firmaya veya Yetkili teknik servise firmamız tarafından ulaştırılacaktır. Bu prosedür yaklaşık bir haftalık süre içinde gerçekleşmektedir fakat azami servis süresi yasalar ile 30 iş günü olarak belirlenmiştir.

 

Satıcının Garantili, Arızalı ve İade ürünleri göndereceği kurum bilgileri:
Web Adresi: www.muratsport.com
Şirket: Terzioğlu Ayakkabı San. Tic. Ltd. Şti.
Adres: Yukarı Zaferiye, Kunduracılar Cad. No:7, 22800 Keşan/Edirne
Eposta : destek@muratsport.com
Tel : 0284 714 20 40

 

İade gerçekleştirmek istediğinizde işlemlerinizin aksamaması için lütfen destek@muratsport.com eposta adresine bildirimde bulununuz.

 

İptal ve İade Koşulları

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

6. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı iade edilmesi gerekir. 

7. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

Satın alınan ürün bedeli ödenmezse:

8. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

Yetkisiz Kredi Kartı kullanılarak yapılan alışverişler:

9. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından MalzemeGezegeni.com 'a ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri MalzemeGezegeni.com ’a ait olacak şekilde MalzemeGezegeni.com’a iade etmek zorundadır.

 

Öngörülemeyen sebeplerle ürün süresinde teslim edilemezse:

10. MalzemeGezegeni.com 'un öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

11. Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa, Alıcı kusuru oranında MalzemeGezegeni.com 'un zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan Alıcı sorumlu değildir.

 

Alıcının ürünü kontrol etme yükümlülüğü:

12. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.  Alıcı, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et